Jídelní stoly se sklem, skleněné jídelní stoly

Stoly se skleněnou deskou působí lehce, vzdušně a elegantně. Sklo propouští světlo, dokáže zaujmout. Vhodné jsou zvláště tam, kde je potřeba prostor opticky zvětšit. Nebo je-li místnost moderně zařízena minimálními kusy nábytku, bude skleněný stůl s nohama z hliníkových profilů vhodnou volbou a prostor opticky nezatíží. Nohy k těmto typům stolů nabízíme ve 4 povrchových úpravách, hliník matný, nerez kartáčovaná, hliník kartáčovaný a hliník leštěný.
Jídelní stůl Zeta, Eta, Enterprise


Skleněné jídelní stoly a bezpečnost

Ideální volbou jsou skleněné stoly pro domácnosti, ve kterých nejsou děti. Pro děti jsou takové skleněné jídelní stoly při dotyku nepříjemné a kromě toho jsou i pečlivě zbroušené hrany stolu s přesahující deskou potenciálním nebezpečím. Bezpečnější je zapuštěná skleněná deska do dřevěného rámu.


Jídelní stůl Toronto


Když se přece rozhodneme pro sklo na jídelním stole, určitě zvolíme stůl s bezpečnostním sklem. Můžeme tak předejít vážnějším zraněním. Při rozbití skla vzniknou totiž malé neostré úlomky, které snižují možnost poranění na minimum. Jeho výhodou je kromě zmíněné bezpečnostní úpravě skla také mechanická pevnost, aby bylo odolné vůči běžným nárazům, a tepelná odolnost. Sklo můžeme vybírat z široké nabídky. Transparentní anebo tam, kde není vítána čirost skla, mléčné, lakované nebo tónované do nejrůznějších barevných odstínů. Také odraz světelného zdroje by se neměl podcenit.Motivy na skle - fólie na sklo

Odvážnější volbou může být sklo opatřené fólií s nejrůznějšími motivy. Je možné sladit motivy skla pro jídelní stoly s obkladem kuchyňské linky, kuch. příčky, stěnou za TV, topným tělesem apod. Současné technologie dovolují potisk i vlastním motivem, vlastní fotografií. Jen je potřeba dodržet rozměr skla, který je 145x280cm.

Jde o tenké folie, lepené na povrch anebo zatavené mezi dvě skla. Sklo pro jídelní stoly je možné kombinovat nejen s kovovou podnoží, ale také se dřevem. Přitom se nemusíme držet při zemi a volit klasické běžné dřeva jako jsou buk a dub. Dřevěné nohy je možné dýhovat cizokrajnými dřevinami a docílit tak efektní kombinace.
Jídelní stůl Vitro


Záleží na celkově zvoleném stylu, výběru materiálů a barev. Stůl by měl korespondovat se stylem židlí, i když ne vždy je toto pravidlem. V moderních interiérech můžeme vidět cílený kontrast rozdílných materiálů. Skleněný stůl s masívními dřevěnými židlemi nebo naopak masívní dřevěný stůl a židle s kovovou podnoží či celoplastovém provedení.Navštivte naše prodejny v Praze a Ostravě!