Moderní jídelní stoly na míru

Nechat si vyrobit nábytek, konkrétně jídelní stoly na míru, znamená zvolit ten správný tvar, rozměr a materiál jídelního stolu. Jídelní stůl je vnímán jako symbol rodinného zázemí, u kterého se schází celá rodina, ať už u jídla všedních i svátečních dnů nebo při jiných rodinných a přátelských setkáních. Dostatek místa a pohodlné posezení jen umocní příjemný dojem z těchto setkání. Tip: Jídelní stůl Ben, nohy dubový masív, stolová deska dubová dýha – drásaný fládr, povrchová úprava bělením


Moderní jídelní stoly - design, různé provedení

Jídelní stoly mají nejčastější tvar jako klasický obdélník, jednak pro nejmenší potřebu prostoru, tak pro možnost umístění dostatečného počtu židlí. Méně častý je čtverec, který je vhodnější do menších prostor. Oválný či kruhový tvar vyžaduje dostatek prostoru, ačkoli se to na první pohled nezdá. Proto je vhodný tam, kde jídelní kout je dostatečně prostorný. Při volbě tvaru jídelního stolu nezapomínejme také na způsob řešení stolových nohou, tak aby každý stolovník měl dostatek prostoru a noha stolu nepřekážela. Příliš vystrčení šikmé nohy mohou mít za následek neustálé zakopávání.

Tip: Jídelní stůl Matrix/ nohy dubová dýha/ stolová deska dubová dýha – Přírodní
Správné rozměry jídelního stolu

Rozměrově je ideální tak velký stůl, který počítá s minimálním prostorovým nárokem jednoho stolujícího, a to 60cm a více. Šířka stolu není závislá pouze na dispozici místnosti, ale také od zvyklostí stolování rodiny. Pokud jste milovníci klasického stolování s polévkovou mísou, tácem, kompotovými miskami, sklenicemi na nealko, víno atd. a ještě s takovým svícnem při svátečním prostření, šířka stolu my měla být nejméně 90cm. Čím delší stůl zvolíme, tím zvyšujeme šířku stolu. Pokud si takto velký stůl nemůžeme dovolit, rozumným kompromisem je stůl rozkládací. Je potřeba však počítat s vyšší pořizovací cenou, z důvodu náročnější výroby rozkládacího stolu.

Tip: Jídelní stůl Milano/ nohy dubová dýha/ stolová deska dubová dýha – Povrchová úprava: patina karamel


Více o prostorové nároky jídelních stolů.
Moderní jídelní stoly a jejich design

Protože je jídelna málokdy řešena jako samostatná místnost, ale jedná se o propojenou místnost s obývací, je důležité, aby jídelní nábytek stylově, materiálově a barevně pasoval a navzájem se nerušil s ostatním zařízením kuchyně včetně vestavěných kuchyňských spotřebičů. Stůl může být výraznou dominantou místnosti nebo méně výraznou součástí celku. Vybírat je opravdu z čeho. Vyrábíme stoly dýhované, stoly z masívu, se skleněnou deskou, pevné stoly i rozkládací. Naše stoly splňují kritéria moderního, kvalitního a řemeslně dobře zpracovaného interiéru. Máme již dlouhou zkušenost v tomto oboru. Výrobou stolů se zabýváme již od roku 1997. Naší prioritou je pečlivost a přesnost zpracování, dokonalý tvar. Samozřejmostí je profesionální pomoc při volbě jídelního stolu zpracováním návrhu a vizualizace prostoru.

Tip: Jídelní stůl Toronto, nohy dubový masív, stolová deska dubová dýha - fládr

Vytvořili jsme vlastní produktovou řadu stolů, které jsme schopni vyrobit na míru, dle přání zákazníka (stoly Matrix, Milano, Ben, Emanuel, Toronto)
Navštivte naše prodejny v Praze a Ostravě!