Novinky - Miláno určuje trendy

Ve dnech 17.-22.4. proběhl mezinárodní veletrh nábytku Salone Internazionale del Mobile v Miláně. Tuto největší výstavu nábytku a designu na světě jsme navštívili, abychom viděli novinky našich dodavatelů a abychom načerpali inspiraci pro vlastní výrobu stolů a nábytku. A tak se chceme s vámi, našimi zákazníky, podělit o pár fotografií a postřehů z výstavy.

Jaké jsou tedy nové trendy? V kurzu je dub, jak na podlahách tak na nábytku. Módní odstíny moření jsou šedá, kombinace hnědá s šedou, bělená úprava. Navíc dub je drásán, kartáčován,patinován, aby ještě více vynikla struktura, jeho hrubá podoba.


V obývacích vedou vysoké knihovny a nábytkové policové stěny až do stropu, materiálově se odlehčuje, rámy a nosné konstrukce jsou subtilní.Tvarově se také pomalu začíná zakulacovat, zaoblovat, už tolik nevidíte ostré hrany jako v minulých letech.

Skřínky v jednotném moření dřeva jsou decentně doplněny dvířkem či policí v jiném odstínu, nejčastěji v nástřiku barvy. Neuvidíte úchytky na dvířkách aby nerušily čistý styl, nahradily je přesahy dvířek anebo vyfrézované otvory pro jejich otevírání.

U jídelních stolů vítězí centrální středové nohy. Jsou zešikmené, ploché postavené na koso anebo se vespod zužují.

Kuchyně takřka splývají s obývákem. Při prvním pohledu vás ani nenapadne, že jste se ocitli v kuchyni. Dvířka tvoří jednotnou stěnu, jsou ucelená, nejlépe opět až po strop. Bez úchytek a zbytečným přízdob. Vše, co kazí dojem se schovává za dvířky. Když už jsou úchytky, tak jen na spodních dvířkách. Trouby, mikrovlnky a kuch. spotřebiče mohou také kazit dojem čistého interiéru a tak je najdete za posuvnými dveřmi vestavěných skříních.

Pomalu se upouští od vysokých lesků a vítězí matný povrch. Pracovní desky jsou z přírodního kamene anebo jeho imitace.

U sedacích souprav opět na prvním místě šedá, převládá struktura tkaných polyesterových potahů. Z doplňkových barev jmenujme tyrkysovou, okrovou. Z retro stylů jsme nejčastěji viděli prvky kubizmu.

Více fotografií naleznete na naší Facebook stránce Belterra - židle, stolyPřejeme Vám, "Potěšení z posezení!" Belterra