Inspirace z Milána

Veletrh nábytku Salone del Mobile v Miláně, který proběhl od 14.-19. 4. 2015 jsme si nemohli nechat ujít. Po roce jsme se opět těšili na jedinečnou atmosféru této prestižní události nábytkářského průmyslu. Světové špičky v oboru zde představují základní směry, kterým se design nábytku a bytové architektury ubírá. Inspirovali jsme se a načerpali nové podněty, které rádi uplatníme v naší další práci...Nové trendy ze světa židlí a stolů


Stále vládne hladká ničím nerušená linie dvířek s absencí úchytek. Otevírání díky zkoseným hranám, chytrým systémům Push to open, elektrickému otevírání…. Kombinace lakovaných ploch s přírodním materiálem, dřevem či kamennou dýhou. Krásná kresba přírodního dřeva v této kombinaci dokonale vynikne. Plocha dvířek nemusí být v jednotné linii, ty se mohou překrývat. Větší důraz na rozdílnost hloubky skřínek v sestavách. Otevřené police dodávají pocit zabydlenosti, otevřené sekce s dekorací jsou často vidět v bocích šatních skříní, obývacích stěn i kuchyňských linek.
Plocha dvířek nemusí být v jednotné linii, ty se mohou překrývat. Větší důraz je kladen také na rozdílnost hloubky skřínek v sestavách.
Otevřené police dodávají na pocitu zabydlenosti. Knihovny nejsou separé, jsou často umístěny v bočních stěnách šatních skříní, obývacích stěn i kuchyňských linek.
Je patrný silný vliv etno stylu. Návrháři se inspirují různorodosti tradic a umění odlišných kultur. Stále trvá i obliba industriálních prvků v interiéru...
Trendy sedacího nábytku


Samozřejmě, že středobodem našeho zájmu byly židle a stoly. Zde je znát jednoznačný trend celočalouněné židle a křesílka s kónicky řešeným podnožím či na trnoži z dubových hranolů. Tvary nijak nekřičí, jsou umírněné. Prim hraje především pohodlí, měkké a dokonalé čalounění a příjemné tóny dřeva.


Rovnou nohu neuvidíte. Šikmé jsou nejen nohy a podnoží židlí, u jídelních a konferenčních stolů, ale i u nočních stolečků, postelí, lamp a třeba i u úchytů dvířek.

Posuvné dveře jsou out, jak u vestavěných skříních či těch volně stojících. Nahradily je dveře otvíravé na dotyk nebo s decentními úchytkami, které splývají s materiálem, jsou zapuštěné nebo schované v hraně.
Trendové vzory čalounění židlí


Trendové vzory čalounění židlí, křesel, sedacích souprav a postelí jsou geometrické tvary, dekory kuří stopy a tvídu. Často se kombinují geometrické plochy s neutrálními odstíny, ale i s květinovým vzorem. Převládají pastelové barvy, odstíny modré a šedomodré barvy, často jsme viděli žlutou a zelenou barvu.

Patrné jsou výraznější detaily čalouněného nábytku, židle a křesla zdobí různé průvleky šňůrek a pásků, knoflíky a štepování křížkem i kovové očka a spony.Z kovů vládnou měďené tóny, bronz a kov s patinou.
Všudypřítomná modrá, žlutá, zelená...
Zajímá Vás i ročník 2014? Píšeme o výstavě Miláno 2014 i o výstavě Miláno 2013.Více fotografií naleznete na naší Facebook stránce Belterra - židle, stolyPřejeme Vám, "Potěšení z posezení!" Belterra