Jídelní stoly z masívu, jídelní stoly – masív

Jídelní stoly z masívu na nás působí příjemným dojmem nejen svým vzhledem ale i na dotek. Oproti jiným materiálům neodvádí tělesné teplo a proto z něj máme příjemný pocit. Na dřevě je jedinečné to, že každý strom roste jinak, proto každý má jinou kresbu dřeva, každý je originál. Masív podle normy DIN lze za masívní označovat pouze takový nábytek, jehož všechny části jsou vyrobeny ze dřeva a nejsou obloženy dýhou ( u skřínek mohou být vnitřní části zásuvky dýhované). Na stoly používáme dubové dřevo. Dub je z hlediska zdroje kvalitního dřeva jeden z nejdůležitějších stromů severní polokoule. Dubové dřevo je tvrdé a velmi trvanlivé a používalo se po staletí k výrobě trámů, podlah, nábytku i sudů. S dubový dřevem se výborně pracuje také po stránce povrchové úpravy. Výborně absorbuje mořidla, laky. Mořením se daří docílit jakéhokoli barevného odstínu.

Nabídka jídelních stolů z masívu

Z našeho sortimentu vyráběných stolů můžeme nabídnout stůl Ben z masívu - dubového dřeva, který (jak už bylo výše popsáno) můžeme namořit do široké škály barevných odstínů.
Jídelní stůl Ben, nohy dubový masív, stolová deska dubová dýha – drásaný fládr, povrchová úprava bělením


Od přírodního žlutohnědého odstínu, červené odstíny až po šedé odstíny až do úplně tmavých tónů ebenu. Bělením lze docílit světlejšího odstínu než je přírodní charakter dubu. Pro efekt přírodní struktury ve své hrubé podobě lze tento povrch upravit kartáčováním anebo napouštěním přírodních olejů či vosků viz dýhované stoly.

Výhodou masívních stolů je bezesporu hodnotný přírodní výrobek, dlouhá životnost. Nevýhodou stolu z masívu, resp. nábytku z masívu je, vyšší pořizovací cena a že vyžaduje konstantní podmínky. Velké rozdíly vlhkosti a teplot totiž vedou k pnutí, při kterém se dřevo deformuje a mohou v něm snadno vniknout praskliny. Také nabídka masívního dřeva je omezená. Pro plnohodnotnou volbu masívního dřeva jsou jídelní stoly v kombinaci dýhy a masívu nebo stolu celodýhovaného. Z naší nabídky vybíráme stůl Ben v kombinaci masív/dýha, stůl Toronto v kominaci masív/dýha anebo stůl Matrix celodýhovaný stůl.
Jídelní stůl Matrix/ nohy dubová dýha/ stolová deska dubová dýha – Přírodní
Jídelní stůl Toronto, nohy dubový masív, stolová deska dubová dýha - fládr

Hodně druhů dřeva je vzácných a drahých, proto jsou často zpracovávány na dýhy. Máme v nabídce 25 druhů dýh a stále tuto nabídku rozšiřujeme. Jedná se o tenké vrstvy dřeva o síle 0,5-1mm, které se lepí na nosnou desku. Nejčastěji MDF desku. Jde o středně zhuštěnou dřevovláknitou desku – plnohodnotnou alternativu masívního dřeva. Vyrábí se z jakostních odkorněných jehl. stromů. Výhodou je vysoká odolnost proti tepelnému namáhání a snadná údržba. Použitím dalších přísad při výrobě MDF lze dosáhnout odolnosti proti vlhkosti a také ohni. Na klimatické změny v místnosti reagují dýhované plochy méně než masívní dřevo. Kresba dřevěných dýh dovoluje efekty, které masívní dřevo neumožňuje. V současných materiálech jsou trendové různé efekty imitující staré zašlé dřevo. U dýhovaných stolů lze tento dojem docílit ručně upraveným povrchem – kartáčováním. Kartáče vybrousí z nového dřeva měkké části, takže se zvýrazní přírodní kresba a výsledek je velmi působivý. Do vykartáčovaného povrchu se může nanést mořidlo a vetřít speciální patinová pasta, pak vypadá stůl rustikálně nebo jako by léty opotřebovaný.


Jídelní stůl Milano/ nohy dubová dýha/ stolová deska dubová dýha – Povrchová úprava: patina karamel

Přírodního rázu docílíme také olejováním. Zvolit můžeme olej určený pro interiér nebo olej s přídavkem vosku. Olej snadno proniká do struktury dřeva, chrání jej proti vodě, zpevňuje jej a prohlubuje jeho přirozenou krásu a vytváří hedvábně matný povrch.Navštivte naše prodejny v Praze a Ostravě!